Jump to content

Spotkanie z Policjantami ze Szczecińskiej Komendy Policji

21 października 2025

W naszym przedszkolu odbyło się niezwykle ciekawe spotkanie z przedstawicielami szczecińskiej Komendy Policji. Pani policjantka i pan policjant przyjechali do nas służbowym radiowozem oraz motocyklem, które wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć pojazdy, a nawet usiąść za kierownicą – to była prawdziwa atrakcja! Podczas spotkania funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom o swojej pracy – trudnej, odpowiedzialnej, ale bardzo potrzebnej. W ramach preorientacji zawodowej przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega codzienna służba policjanta oraz jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo innych. Policjanci przeprowadzili także warsztaty o bezpieczeństwie, podczas których przypomnieli najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachowania wobec nieznajomych oraz numery alarmowe. Na zakończenie spotkania dzieci z grupy III przygotowały muzyczne podziękowanie – wspólnie zaśpiewały piosenkę dla naszych gości. Było to piękne i wzruszające zakończenie pełnego emocji dnia. Serdecznie dziękujemy Policjantom ze szczecińskiej Komendy Policji za poświęcony czas, ciekawe zajęcia i ciepłe podejście do dzieci. Dzięki temu spotkaniu przedszkolaki zdobyły nową wiedzę, a także zrozumiały, jak ważna i potrzebna jest praca Policji.

Nasze Grupy

Elfy

Grupa I - dzieci 3 letnie
Panie: Dyrektor Jolanta Januszkiewicz, Aleksandra Wis

Grupa Elfy

Chochliki

Grupa II - dzieci 3-4 letnie
Panie: Maria Lipiec, Wioleta Flis

Grupa Chochliki

Świetliki

Grupa III - dzieci 4 i 5 letnie
Panie: Anna Wójcik, Klaudia Lesińska

Grupa Świetliki

Skrzaty

Grupa IV - dzieci 5 letnie
Panie: Marta Szewczyk, Jolanta Szot

Grupa Skrzaty

Wodniki

Grupa V - dzieci 5 i 6 letnie
Pani: Krystyna Bochnacka, Anna Szafraniec

Grupa Wodniki