Dzieci z grupy ,,Wodniki” poznawały tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia . Najprzyjemniejszą z nich było pieczenie pierniczków . Przedszkolaki z pomocą pań przygotowały ciasto według receptury. Poznawały zapach, smak oraz wygląd aromatycznych przypraw. Dzieci z wielkim zapałem wałkowały ciasto i wykrawały ciasteczka o różnych kształtach przy pomocy foremek. Potem nadszedł moment gdzie dzieci wg. własnych pomysłów lukrowały i dekorowały. Na koniec degustowały słodkie wypieki.