Jump to content

Wiosenne sadzonki – ogródki

18 marca 2021

Dzieci podczas zajęć edukacyjnych z pomocą literatury, filmów edukacyjnych, ilustracji, zabaw badawczych celem zgłębiania wiedzy przyrodniczej  wytwarzaniem zaciekawienia i zainteresowania, naturą, zostały  zapoznane ze sposobami  hodowli roślin jak również poznały czynniki, które wpływają na rozwój naszej flory.

Przedszkolaki poznawały pracę ogrodnika i nazwy narzędzi ogrodniczych  jak również  czynności związane z wiosennymi pracami w ogrodzie z pracami ogrodniczymi,  porównywały  nasiona i cebulki roślinek.

Każda grupa z pomocą pań nauczycielek założyła eksperymentalną hodowlę roślin w sali. Dzieci zostały zapoznane z wyglądem nasion np. rzodkiewki, szczypiorku czy owsa. Następnie wysiewały przyniesione nasiona i cebulki kwiatów do pojemników. Doniczki zostały ustawiona na parapetach i półkach w słonecznym miejscu. Celem takich działań jest obserwacja wzrostu naszych sadzonek. Dzieci dzieliły  się swoimi pomysłami, co trzeba jeszcze zrobić aby zapewnić właściwe warunki rozwoju roślinie.

Nasze ogródki wyglądają uroczo.

Nasze Grupy

Elfy

Elfy

Grupa I - dzieci 3 letnie
Panie: Dyrektor Jolanta Januszkiewicz, Aleksandra Wis

Grupa Elfy
Chochliki

Chochliki

Grupa II - dzieci 3-4 letnie
Panie: Maria Lipiec, Wioleta Flis

Grupa Chochliki
Świetliki

Świetliki

Grupa III - dzieci 4 i 5 letnie
Panie: Anna Wójcik, Klaudia Lesińska

Grupa Świetliki
Skrzaty

Skrzaty

Grupa IV - dzieci 5 letnie
Panie: Marta Szewczyk, Jolanta Szot

Grupa Skrzaty
Wodniki

Wodniki

Grupa V - dzieci 5 i 6 letnie
Pani: Krystyna Bochnacka, Anna Szafraniec

Grupa Wodniki