Jump to content

” Poranek ” – aktywne słuchanie opowiadania

22 maja 2020

Po wczorajszej  propozycji pracy plastycznej, wiemy już jak łatwo można stworzyć portret swojej rodziny. Teraz zróbmy to samo, ale każdego członka rodziny namalujmy na osobnej kartce papieru technicznego, będzie to pomoc do kolejnej proponowanej przez nas zabawy. Do tego zadania będą potrzebne portrety: mamy, taty, dzieci ( na jednej kartce) , babcia, dziadek. Wersja dla starszych przedszkolaków może zawierać wyrazy : MAMA, TATA itd.
Rodzic czyta opowiadanie, a dziecko podnosi określoną w opowiadaniu tabliczkę, wskazującą danego członka rodziny, np gdy usłyszy słowo mama, w różnej odmianie, podnosi tabliczkę z portretem mamy, itd.
„Poranek”
Był poranek. Tata wstał pierwszy i obudził mamę. Mama nie chciała jeszcze wstawać, więc obróciła się na drugi bok. Tata poszedł do kuchni zrobić kawę. Zapach kawy obudził babcię i dziadka. Babcia szybko się umyła i poszła zrobić śniadanie. Tata poszedł obudzić mamę drugi raz. Tymczasem wstały już dzieci i poszły na śniadanie, które zrobiła babcia. W kuchni byli już dziadek, tata, mama babcia no i dzieci. Rodzina usiadła do stołu. Mama i tata jedli kanapki z szynką i pomidorem. Babcia i dziadek woleli twarożek ze szczypiorkiem. Dzieci jadły płatki kukurydziane z mlekiem. Po śniadaniu wszyscy zaczęli szykować się do wyjścia z domu. Dziadek szedł do sklepu, babcia wybierała się do biblioteki, tata do pracy, a mama poszła odprowadzić dzieci do przedszkola. Mimo mroźnej pogody, na zewnątrz świeciło słońce i zapowiadał się piękny dzień.
Powodzenia 🙂

Nasze Grupy

Elfy

Elfy

Grupa I - dzieci 3 letnie
Panie: Dyrektor Jolanta Januszkiewicz, Aleksandra Wis

Grupa Elfy
Chochliki

Chochliki

Grupa II - dzieci 3-4 letnie
Panie: Maria Lipiec, Wioleta Flis

Grupa Chochliki
Świetliki

Świetliki

Grupa III - dzieci 4 i 5 letnie
Panie: Anna Wójcik, Klaudia Lesińska

Grupa Świetliki
Skrzaty

Skrzaty

Grupa IV - dzieci 5 letnie
Panie: Marta Szewczyk, Jolanta Szot

Grupa Skrzaty
Wodniki

Wodniki

Grupa V - dzieci 5 i 6 letnie
Pani: Krystyna Bochnacka, Anna Szafraniec

Grupa Wodniki