Jump to content

OGŁOSZENIA DLA RODZICÓW

28 sierpnia 2020

UWAGA RODZICE !!!

ZAPRASZAMY NA ZEBRANIA ORGANIZACYJNE :

GRUPA

DZIEŃ

GODZINA

I

ŚRODA

2.09.2020

15,30

II

czwartek

3.09.2020

15,30

III

PIĄTEK

4.09.2020

15,30

IV

PONIEDZIAŁEK

7.09.2020

15,30

V

WTOREK

8.09.2020

15,30

UWAGA !

W ZEBRANIU MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ TYLKO JEDEN RODZIC BEZ DZIECKA ! NALEŻY ZAŁOŻYĆ MASECZKĘ ,RĘKAWICZKI I OCHRANIACZE NA BUTY, własny długopis. ZEBRANIE ODBYWA SIĘ W SALI DO KTÓREJ BĘDĄ UCZĘSZCZAĆ DZIECI. DZIĘKI TEMU BĘDZIECIE MOGLI ZAPOZNAĆ SIĘ Z SALAMI , WYJAŚNIMY SOBIE ISTOTNE RZECZY ( RADZĘ SKORZAYSTAĆ Z TEJ MOŻLIWOŚCI , RODZIC Z DZIECKIEM NIE BĘDZIE MÓGŁ UCZESTNICZYĆ W SPOTKANIU). PO ZEBRANIU SALE ZOSTANĄ ZDEZYNFEKOWANE. INNĄ FORMĘ KONTAKTÓW Z PRZEDSZKOLEM USTALIMY NA ZEBRANIU.

SZANOWNI PAŃSTWO !!!

OPŁAT ZA PRZEDSZKOLE DOKONUJEMY ZGODNIE Z ZARZĄDZENIEM PREZYDENTA MIASTA SZCZECINA

ZA CZAS PRZEBYTY CZYLI NP.: ZA WRZESIEŃ DO 10 PAŹDZIERNIKA I W POZOSTAŁE MIESIĄCE ANALOGICZNE, NA KONTO PRZEDSZKOLA

( PROSZĘ DOWIEDZIEĆ SIĘ O WYSOKOŚĆ OPŁATY U PANI INTENDENT W PAŹDZIERNIKU, MOŻNA TELEFONICZNIE).

 

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020 SKŁADKA NA RADĘ RODZICÓW WYNOSI 200 ZŁ NA ROK OD KAŻDEGO DZIECKA. SKŁADKI WPŁACAMY DO PANI INTENDENT W DWÓCH RATACH PO 100 ZŁ OD WRZEŚNIA NASTĘPNĄ W STYCZNIU LUB CAŁOŚĆ WE WRZEŚNIU.

OPŁATA ZA UBEZPIECZENIE ZA ROK 63 ZŁ .WPŁACAMY DO PANI INTENDENT.

 

ZGODNIE Z WYMOGAMI MINISTRA OŚWIATY I WYCHOWANIA W PRZEDSZKOLU ORGANIZUJE SIĘ NIEODPŁATNE , 2 RAZY W TYGODNIU ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA WSZYSTKICH DZIECI !

OD WRZEŚNIA WE WSZYSTKICH GRUPACH BĘDĄ ORGANIZOWANE ZAJĘCIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO RÓWNIEŻ NIEODPŁATNE Z PROGRAMU INTERREG VA .

PRZEDSZKOLE REALIZUJE PROGRAMY PROJAKOŚCIOWE:

EKOLOGICZNY, PLASTYCZNY, MATEMATYCZNY,

DLA DZIECI WYKAZUJĄCYCH ZDOLNOŚCI W TYCH KIERUNKACH.

REALIZUJEMY PROGRAMY WŁASNE, KTÓRYMI OBJĘTE SĄ WSZYSTKIE DZIECI, MATEMATYCZNY, CZYTELNICZY, NIEBUSZEWO MOJA MAŁA OJCZYZNA, PROGRAM PATRIOTYCZNY, ADAPTACYJNY, WYCHOWAWCZY, POZYTYWNYCH EMOCJI, TEATRALNY, PLASTYCZNY, PREORIENTACJI ZAWODOWEJ.

UWAGA !!!

ROCZNA SKŁADKA NA UBEZPIECZENIE DZIECI OD NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW WYNOSI 63 ZŁ.

W TYM ROKU DZIECI SĄ UBEZPIECZONE W GENERALI BEZPIECZNY .PL NA KWOTĘ 35 TYŚ ZŁ. JEST TO BARDZO DOBRA OFERTA. FIRMA SPRAWDZONA PRZEZ NAS I KOLEŻANKI Z INNYCH PRZEDSZKOLI.

W TYM ROKU DODATKOWO UBEZPIECZENIU PODLEGA POBYT DZIECI W SZPITALU NIE ZWIĄZANY Z NNW, ORAZ REKONSTRUKCJA ZĘBÓW STAŁYCH DO 3000 ZŁ. UGRYZIENIE KLESZCZA. PROSZĘ WPŁACAĆ W MIESIĄCU WRZEŚNIU DO PANI INTENDENT.DOKŁADNE INFORMACJE NA ZEBRANIACH.

W DNIU 17 WRZEŚNIA (CZWARTEK) GODZINA 10,00 Z OKAZJI OGÓLNOPOLSKIEGO ŚWIĘTA PRZEDSZKOLAKA ZAPRASZAMY DZIECI

NA IMPREZĘ PLENEROWĄ „WIKINGOWIE”

TYM RAZEM JEST NAM PRZYKRO ALE NIE ZAPRASZAMY RODZIN. NA TAKIE SPOTKANIE W DAWNYM STYLU MUSIMY JESZCZE POCZEKAĆ.

IMPREZA NA OGRODZIE OSOBNO DLA KAŻDEJ GRUPY.

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI Z PRZEDSZKOLA NA BAJKOWY KONCERT MUZYCZNY PRO- MUSICA .BĘDĄ TO CYKLICZNE KONCERTY MUZYCZNE , NA KTÓRYCH DZIECI POZNAJĄ INSTRUMENTY I RÓŻNORODNE FORMY MUZYCZNE.WRZEŚNIOWE SPOTKANIE – 19 WRZEŚNIA (CZWARTEK) G.11,10. „SMERFNY BAL W SZMARAGDOWEJ DOLINIE ” KOSZT KONCERTU ZŁ . PROSZĘ WPŁACAĆ DO PAŃ NAUCZYCIELEK.

DRODZY RODZICE DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH !

DZIECI PRZYPROWADZAMY DO PRZEDSZKOLA 1 WRZEŚNIA , W SZATNI ODNAJDUJEMY NAZWISKO DZIECKA NA SZAFCE, ROZBIERAMY SIĘ, I PROWADZIMY DZIECKO BEZPOŚREDNIO DO GRUPY ODDAJĄC POD OPIEKĘ NAUCZYCIELOWI. PRZYNOSIMY KAPCIE , I UBRANIE NA ZMIANĘ W RAZIE „MAŁEJ PRZYGODY” ,ZOSTAWIAMY W PRZEDSZKOLU

W MIESIĄCU WRZEŚNIU WSZYSTKIE GRUPY BĘDĄ WYCHODZIŁY NA SPACERY DO PARKU KASPROWICZA W POSZUKIWANIU OZNAK JESIENI. BĘDZIEMY ZBIERAĆ KASZTANY , ŻOŁĘDZIE , KOLOROWE LIŚCIE I INNE DARY BABIEGO LATA , Z KTÓRYCH PÓŹNIEJ ZROBIMY ZWIERZĘTA I LUDZIKI.

DZIECI BĘDĄ WSPÓLNIE Z PANIAMI PRZYGOTOWYWAŁY SURÓWKĘ Z JABŁUSZKA I MARCHEWKI. SMACZNEGO.

PRZYPOMINAM PAŃSTWU RÓWNIEŻ , ŻE DZIECKO ZAPISUJEMY NA ZAJĘCIA U PAŃ NAUCZYCIELEK W GRUPACH – TO ONE KIERUJĄ DZIECKO NA ZAJĘCIA. U PANI INTENDENT DOKONUJEMY JEDYNIE OPŁATY ZA ZAJĘCIA. PODOBNIE Z REZYGNACJĄ – U PAŃ NAUCZYCIELEK. NA ZEBRANIACH BĘDZIE MOŻNA WPISAĆ SIĘ NA LISTĘ.

W DNIU 3 WRZEŚNIA ( CZWARTEK) GODZINA 9,30 ODBĘDĄ SIĘ ZAJĘCIA Z PIŁKI DLA WSZYSTKICH DZIECI W RAMACH PROMOCJI.

ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ W KAŻDEJ SALI OSOBNO.

W PIERWSZYM TYGODNIU WRZEŚNIA PANI LOGOPEDA BĘDZIE BADAŁA DZIECI POD KĄTEM STOSOWANIA POMOCY LOGOPEDYCZNEJ. RODZICE DOSTANĄ INFORMACJE.

DZIECI REALIZUJĄCE PRZYGOTOWANIE PRZEDSZKOLNE ,6-LATKI NIE PŁACĄ KOSZTÓW POBYTU DZIECKA W PRZEDSZKOLU I W ZWIĄZKU Z TYM RODZEŃSTWO TYCH DZIECI NA MA ZNIŻKI POŁOWY KOSZTÓW ZA POBYT DZIECKA.

SZANOWNI RODZICE!

PROSZĘ ZAPOZNAĆ SIĘ NA STRONIE PRZEDSZKOLA www.rusalka.szczecin.pl Z PROCEDURAMI OBOWIĄZUJĄCYMI W PRZEDSZKOLU W ZWIĄZKU Z ZAPEWNIENIEM BEZPIECZEŃSTWA DZIECIOM I PRACOWNIKOM PRZED KORONAWIRUSEM.

NAJWAŻNIEJSZE TO:

-PRZEDSZKOLE CZYNNE OD 6,30 DO 16,30-

-OGRANICZONE PORUSZANIE SIĘ PO OGRODZIE I PRZEDSZKOLU DLA RODZICÓW I OSÓB POSTRONNYCH

– PROCEDURY W ZWIĄZKU Z ZACHOROWANIEM DZIECKA LUB PRACOWNIKA NA COWID-19

– ZALECENIA WOŚ ABY RODZICE OGRANICZYLI POBYT DZIECI W PRZEDSZKOLU

DO POTRZEBNEGO MINIMUM!

– PRZESTRZEGANIE HIGIENY POMIESZCZEŃ I OSOBISTEJ

PROCEDURY SĄ ZGODNE Z PROCEDURAMI GIS, MEN, WOŚ , DOSTOSOWANE DO NASZEJ PLACÓWKI WIĘC PROSZĘ PAŃSTWA ABYŚCIE BEZWZGLĘDNIE JE PRZESTRZEGALI. PROSZĘ NIE KOMENTOWAĆ , PODDAWAĆ POD DYSKUSJĘ , PROSZĘ SIĘ STOSOWAĆ . TAKIE JEST ZALECENIE RADY PEDAGOGICZNEJ. WSZELKIE PYTANIA W SPRAWIE PROCEDUR PROSZĘ KIEROWAĆ DO DYREKTORA PLACÓWKI , KTÓRY ZOBOWIĄZANY JEST DO CZUWANIA NAD ICH REALIZACJĄ. WSZYSCY PRACOWNICY PRZEDSZKOLA ZOBOWIĄZANI ZOSTALI DO ICH PRZESTRZEGANIA I EGZEKWOWANIA ZARZĄDZENIEM Z 31 SIERPNIA 2020R.

PROSZĘ PAMIĘTAĆ , ŻE W RAZIE CHOROBY COVID -19 NA KWARANTANNĘ IDZIE CAŁA RODZINA. ŻADNA PLACÓWKA OŚWIATOWA NIE JEST W STANIE ZAPEWNIĆ 100% BEZPIECZEŃSTWA PRZED WIRUSEM.

PROSIMY RODZICÓW DZIECI NOWYCH ABY W MIARĘ MOŻLIWOŚCI PRZYPROWADZAĆ DZIECI DO PRZEDSZKOLA OK. GODZINY 8,00 I ODBIERAĆ OK. GODZINY 15,30 TAK JAK CZYNNY JEST ICH ODDZIAŁ.W OKRESIE ADAPTACJI WSKAZANE JEST ODBIERANIE DZIECI PO PIERWSZYM DANIU TJ. GODZINA 13,00. ( OK 2 TYGODNIE)

W TYM OKRESIE NIE LEŻAKUJEMY.

PAMIĘTAJMY DO PRZEDSZKOLA PRZYCHODZĄ TYLKO DZIECI ZDROWE! BEZ OZNAK CHOROBOWYCH TYPU: KASZEL,KATAR,GORĄCZKA, BIEGUNKA,ZAPALENIE SPOJÓWEK,BÓL BRZUCHA, WYSYPKA, I INNE. TE DZIECI NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE DO PRZEDSZKOLA.

Nasze Grupy

Elfy

Elfy

Grupa I - dzieci 3 letnie
Panie: Dyrektor Jolanta Januszkiewicz, Aleksandra Wis

Grupa Elfy
Chochliki

Chochliki

Grupa II - dzieci 3-4 letnie
Panie: Maria Lipiec, Wioleta Flis

Grupa Chochliki
Świetliki

Świetliki

Grupa III - dzieci 4 i 5 letnie
Panie: Anna Wójcik, Klaudia Lesińska

Grupa Świetliki
Skrzaty

Skrzaty

Grupa IV - dzieci 5 letnie
Panie: Marta Szewczyk, Jolanta Szot

Grupa Skrzaty
Wodniki

Wodniki

Grupa V - dzieci 5 i 6 letnie
Pani: Krystyna Bochnacka, Anna Szafraniec

Grupa Wodniki