Jump to content

MATEMATYKA W KOLORACH – ZIELONY

9 maja 2018

  Tradycyjnie w ostatni czwartek miesiąca w Przedszkolu Rusałka zagościła
” Matematyka w kolorach”.
W Dzień koloru zielonego Chochliki poznały historię ,, gąsieniczki Magdy z wielkim apetytem na zielone, która zamieniła się w pięknego motyla. Dzieci przeliczały listki , które ,,zjadała ‚’ gąsienica  , dodawały je i odejmowały . Wspólnie z gotowych elementów układały drzewo dla gąsienicy i motyla oraz obrazki w kolorze zielonym z darów Froebla. Nie zabrakło również zabaw taneczno – ruchowych , które dostarczyły dzieciom wiele radości.
Świetliki utrwalały wiedzę na temat figur geometrycznych tj. kwadrat, koło, trójkąt i prostokąt. Bawiły się w układanie zbiorów, a później tworzyły prace plastyczne wybranych figur.
Skrzaty również grały ” w zielone” i przeliczały na konkretach zielone przedmioty. Na koniec zrobiły wesołą żabkę z wyciętych samodzielnie figur geometrycznych.
Wodniki pracowały w grupach zadaniowo – zabawowych. Dzieci układały proste działania matematyczne za pomocą zielonych darów Froebel, wyklejały z plasteliny koniczynki na szczęście, układały w parach wiosenne obrazy przy dźwiękach fragmentu utworu ” „Wiosna ach to ty”W. Młynarskiego.

 

Nasze Grupy

Elfy

Elfy

Grupa I - dzieci 3 letnie
Panie: Dyrektor Jolanta Januszkiewicz, Aleksandra Wis

Grupa Elfy
Chochliki

Chochliki

Grupa II - dzieci 3-4 letnie
Panie: Maria Lipiec, Wioleta Flis

Grupa Chochliki
Świetliki

Świetliki

Grupa III - dzieci 4 i 5 letnie
Panie: Anna Wójcik, Klaudia Lesińska

Grupa Świetliki
Skrzaty

Skrzaty

Grupa IV - dzieci 5 letnie
Panie: Marta Szewczyk, Jolanta Szot

Grupa Skrzaty
Wodniki

Wodniki

Grupa V - dzieci 5 i 6 letnie
Pani: Krystyna Bochnacka, Anna Szafraniec

Grupa Wodniki