Jump to content

„Ferie u Świetlików”

22 lutego 2017

U Świetlików, w czasie ferii dużo się dzieje. Na każdy dzień przewidziane są różne ciekawe aktywności, w których dzieci mogą wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami, ale też dowiedzieć się więcej i zrobić coś więcej:). Brzmi tajemniczo…, krótkie opisy i zdjęcia wszystko wyjaśnią i pokażą jak fajnie spędzaliśmy czas.
I Dzień – Projektowanie i konstruowanie gier matematycznych, zabawy w liczenie.
II Dzień -„Morze w butelce”- pudełko sensoryczne (przesypywanie sypkiego produktu, koncentracja uwagi, manipulacja), malowanie palcami na stole w piance do golenia, wyrabianie ciastoliny, lepienie z ciastoliny, wyrabianie śniegu z pianki do golenia i mąki ziemniaczanej.
„Baloniada” – tworzenie gniotków, zabawki z balonów i mąki ziemniaczanej do zabaw rozwijających motorykę małą, rozładowywania negatywnych emocji.
Dzień kolejny – „Lodowe eksperymenty” – nazywanie stanu skupienia wody, próby rozmrożenia lodowej bryły poprzez chuchanie, pocieranie ręką, ogrzanie na kaloryferze, polewanie gorącą wodą.
„Dzień kota” – wysłuchanie wierszy i piosenek związanych z bohaterem dnia, rozmowy o swoich pupilach, praca plastyczna „Mój kotek”.

Nasze Grupy

Elfy

Elfy

Grupa I - dzieci 3 letnie
Panie: Dyrektor Jolanta Januszkiewicz, Aleksandra Wis

Grupa Elfy
Chochliki

Chochliki

Grupa II - dzieci 3-4 letnie
Panie: Maria Lipiec, Wioleta Flis

Grupa Chochliki
Świetliki

Świetliki

Grupa III - dzieci 4 i 5 letnie
Panie: Anna Wójcik, Klaudia Lesińska

Grupa Świetliki
Skrzaty

Skrzaty

Grupa IV - dzieci 5 letnie
Panie: Marta Szewczyk, Jolanta Szot

Grupa Skrzaty
Wodniki

Wodniki

Grupa V - dzieci 5 i 6 letnie
Pani: Krystyna Bochnacka, Anna Szafraniec

Grupa Wodniki