Jump to content

Dni skandynawskie – aktywnie z kołem teatralnym!

5 maja 2016

Dzieci z dwóch najstarszych grup z naszego przedszkola, które uczestniczą w kole teatralnym, w miesiącu kwietniu miały nie lada zadanie … mianowicie wzięliśmy udział w organizowanych w całym Szczecinie w „Dniach skandynawskich” – celem tego przedsięwzięcia  jest budowanie długotrwałego i cyklicznego forum spotkań, ułatwiającego nawiązywanie kontaktów biznesowych, sportowych, edukacyjnych i kulturalnych.

Naszym zadaniem było wystawienie przedstawienia, w naszym przypadku, bajki jednego z autorów pochodzącego z krajów skandynawskich -H. Ch. Andersena „Brzydkie kaczątko”. Gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 45 w Szn, która była organizatorem tego spotkania … pomimo długo wyczekiwania na swoją kolej, nasze dzieci wspaniale poradzili sobie z tym zadaniem 🙂

Oprócz naszej „tremy” przed występem mieliśmy przyjemność podziwiać występy innych przedszkoli, szkół baletowych i muzycznych, a także szkół z wyższych szczebli edukacyjnych. Wysłuchaliśmy także podziękowań naszego prezydenta Miasta Szczecin P. Krzystka, oraz ambasadorów reprezentujących Szwecję i Danię.

Nasze Grupy

Elfy

Elfy

Grupa I - dzieci 3 letnie
Panie: Dyrektor Jolanta Januszkiewicz, Aleksandra Wis

Grupa Elfy
Chochliki

Chochliki

Grupa II - dzieci 3-4 letnie
Panie: Maria Lipiec, Wioleta Flis

Grupa Chochliki
Świetliki

Świetliki

Grupa III - dzieci 4 i 5 letnie
Panie: Anna Wójcik, Klaudia Lesińska

Grupa Świetliki
Skrzaty

Skrzaty

Grupa IV - dzieci 5 letnie
Panie: Marta Szewczyk, Jolanta Szot

Grupa Skrzaty
Wodniki

Wodniki

Grupa V - dzieci 5 i 6 letnie
Pani: Krystyna Bochnacka, Anna Szafraniec

Grupa Wodniki