Jump to content

„Dzieciństwo bez próchnicy” – program zdrowia jamy ustnej

2 grudnia 2016

Zdrowie to podstawa☝🏽👏🏽🙋🏽! Zdrowe dzieci to szczęśliwe dzieci😃! Wpływ na nasze zdrowie ma wiele rzeczy. Nie mamy tutaj na myśli tylko zdrowego odżywiania 🍏🍎🍐🍊🍋🍉🍌🍇🍓🍈🍒🍑🍍🍅🍆🌽, aktywnego trybu życia 🏂🚣🏊🏽🚴🏽🚵🏽🏇, ale również dbanie o higienę jamy ustnej, o zęby😁👄!!!

W trosce o zdrowe zęby naszych podopiecznych przystąpiliśmy do projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”. Celem programu📈📊📉📄 jest zmniejszenie nasilenia występowania choroby próchnicowej zębów poprzez kampanię edukacyjną. Realizując treści prozdrowotne we wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia „ABC szczotkowanie zębów”. Wychowawczynie w przystępny i ciekawy sposób i przy użyciu maskotki edukacyjnej – Królika Pampisia – Orędownika Czystych Zębów 🐰wprowadziły dzieci w szczegóły projektu. Były rozmowy na temat :”Jak dbać o zdrowie”, prezentacje poprawnego szczotkowania zębów, aktywności ruchowe i upominki dla dzieci w postaci szczoteczek i past 😁😊. Przedszkolaki były bardzo zaciekawione zajęciami, chętnie włączały się do rozmów i zadań związanych z higieną jamy ustnej. Szczególnym zainteresowaniem „cieszył się”:) model zębów, który ułatwiał zrozumienie tematu, a możliwość sprawdzenia jak się myje „takie wielkie zęby” to była gratka dla każdego przedszkolaka.

Do programu profilaktyki jamy ustnej będziemy wracać, a właściwie się z nim nie rozstajemy wcale, gdyż codziennie, bardzo dokładnie szczotkujemy zęby w naszym przedszkolu😁 i dodajmy, że lubimy to bardzo❤️‼️✔

Nasze Grupy

Elfy

Elfy

Grupa I - dzieci 3 letnie
Panie: Dyrektor Jolanta Januszkiewicz, Aleksandra Wis

Grupa Elfy
Chochliki

Chochliki

Grupa II - dzieci 3-4 letnie
Panie: Maria Lipiec, Wioleta Flis

Grupa Chochliki
Świetliki

Świetliki

Grupa III - dzieci 4 i 5 letnie
Panie: Anna Wójcik, Klaudia Lesińska

Grupa Świetliki
Skrzaty

Skrzaty

Grupa IV - dzieci 5 letnie
Panie: Marta Szewczyk, Jolanta Szot

Grupa Skrzaty
Wodniki

Wodniki

Grupa V - dzieci 5 i 6 letnie
Pani: Krystyna Bochnacka, Anna Szafraniec

Grupa Wodniki